Podpora uporabnikom
⇒ TELESNA VADBA Z MINIMED 780G?
Redna telesna vadba prinaša številne prednosti, tako telesne kot tudi psihične, in uporaba sistema MiniMed 780G je v ničemer ne omejuje. Nasprotno, sistem ima na voljo funkcijo začasnega cilja, ki je namenjena prav telesni vadbi.
>> Povezava do smernic za telesno vadbo z MiniMed 780G
⇒ ZAKAJ JE DOBRO UPORABLJATI BOLUS WIZARD?
Poskrbite, da boste imeli funkcijo Bolus Wizard™ tudi v ročnem načinu vedno vključeno, saj vam omogoča enostavno pokrivanje obrokov in natančnejši nadzor nad ravnjo glukoze.
>> Povezava do dodatnih informacij o Bolus Wizard
⇒ NAJPREJ PORABIMO STARE ZALOGE
Tako kot pri hrani najprej porabimo izdelke, ki jim kmalu poteče rok uporabe, tudi pri uporabi inzulinske črpalke najprej porabimo starejše, še veljavne zaloge infuzijskih setov, rezervoarjev in senzorjev.
>> Več informacij
⇒ Z&Z SKRBNIK - VEDNO PRI ROKI!
Da bi bilo vaše sodelovanje z nami še enostavnejše in preglednejše, razvijamo novo platformo - Z&Z Skrbnik. Preko Z&Z Skrbnika boste lahko naročali material, spremljali svoja naročila, oddajali reklamacije in dostopali do vseh pomembnih dokumentov, gradiv ter video navodil – in še mnogo več.
Povabilo k prijavi sledi!
⇒ KAJ SKRIVAJO "MOŽGANI" SISTEMA MINIMED 780G?
Ste se kdaj vprašali, kako deluje algoritem, ki stoji za revolucionarno tehnologijo sistema MiniMed™ 780G?
V tem videoposnetku Lou, glavni inženir za tehnologijo zaprte zanke v družbi Medtronic Diabetes, razloži zanimive podrobnosti v ozadju delovanja algoritma SmartGuard™.
>> Povezava do YT posnetka v angleškem jeziku
⇒ KAKO VIDIMO USTAVLJENO BAZALNO DOVAJANJE V ROČNEM NAČINU IN KAKO V NAČINU SMARTGUARD
V samodejnem načinu SmartGuard™ sistem sam ustavlja dovajanje inzulina ob predvideni nizki ravni glukoze in tega ne prikaže na začetnem zaslonu, kot je to v ročnem načinu.
Če vas skrbi in želite preveriti, ali je dovajanje v SmartGuard™ res ustavljeno, lahko pogledate prikaz na grafu.
>> Povezava do grafa
⇒ POČITNICE Z INZULINSKO ČRPALKO
Pomemben pogoj za brezskrbnost je dobra priprava. Ne glede na to, ali vas pot vodi do najbližje reke, jezera, morja, na hribček nad vasjo, ali pa se boste podali v raziskovanje najbolj oddaljenih dežel našega lepega planeta - na pot se odpravite dobro pripravljeni!
Vabimo vas, da pred odhodom od doma preletite splošne nasvete za potovanja, pred poletom z letalom pa še posebnosti glede tega. Pravočasno preverite tudi morebiten iztek garancijske dobe za pripomočke, posebej oddajnikov. Datume dvigov potrošnega materiala pa si morda lahko nastavite kot opomnik v pametni telefon.
Da boste imeli s seboj ravno pravšnjo količino pripomočkov - ne preveč in ne premalo - pa vam tudi letos pošiljamo povezavo do počitniškega seznama pa vam tudi letos pošiljamo povezavo do počitniškega seznama.
>> Povezava do počitniškega seznama
⇒ TRIKI PRI UPORABI SENZORJA
Z vami bi želeli deliti nekaj učinkovitih trikov pri uporabi senzorjev:
- Senzorja ne vstavljajte na vlažno kožo (po kopanju ali tuširanju).
- Senzor vstavite 15 min prej, preden ga povežete z oddajnikom.
- Oddajnik namestite na polnilnik.
- Popijte kozarec vode.
- Oddajnik vzemite iz polnilnika tik pred namestitvijo na senzor.
⇒ KAKO PREVERIMO, ČE SO PODATKI V MINIMED MOBILE POSODOBLJENI
Diabetolog ob pregledu potrebuje zadnje osvežene podatke iz vaše črpalke.
Na povezavi vam prikazujemo, kako lahko hitro preverite datum zadnjega prenosa podatkov in ga osvežite. Osveževanje podatkov je prikazano kot "Prenos v teku" in traja najmanj 20 minut.
V nadaljevanju videa vam prikazujemo še postopek priprave Poročil.
>> Kratek video vodič (1 min)
⇒ POMOTOMA SEM IZBRISAL/A ODAJNIK. KAJ ZDAJ?
Med menjavo senzorja se včasih zgodi, da iz povezanih naprav pomotoma izbrišemo oddajnik. Nič hudega, zadeva je hitro in preprosto rešljiva - postopek najdete spodaj, prikaz pa na povezavi:
1. Oddajnik pred ponovnim povezovanjem priklopite na polnilnik.
2. V meniju Povezane naprave izberite Poveži novo napravo. POMEMBNO: med povezovanjem se oddajnik ne sme polniti, zato ga odklopite in postavite zraven črpalke.
3. Ko črpalka zazna oddajnik (npr. CGMGT123456), potrdite napravo in še enkrat potrdite, da se pojavi napis Povezovanje.
4. Ko se povezovanje zaključi, se na črpalki pojavi napis Povezovanje uspešno.
5. Takrat lahko oddajnik priklopite na senzor.
>> Ponovna povezava izbrisanega oddajnika
⇒ INZULINSKA ČRPALKA MED ZDRAVSTVENIMI PREISKAVAMI
Pri nekaterih zdravstvenih preiskavah veljajo posebna pravila za ravnanje z inzulinsko črpalko in sistemom za neprekinjeno merjenje glukoze: slikanje z magnetno resonanco, naprave za diatermijo ali druge naprave ki ustvarjajo močna magnetna polja (rentgensko slikanje, CT-slikanje ali druge vrste sevanja).
Previdnost velja tudi na letališčih.
>> Navodila za RTG, MR, CT ...
⇒ NAČRT UKREPANJA OB VISOKI VREDNOSTI GLUKOZE (samo za odrasle uporabnike inzulinske črpalke!)
Cilj zdravljenja sladkorne bolezni z uporabo inzulinske črpalke je vzdrževanje ravni glukoze čim daljši čas dneva in noči v ciljnem območju, med 3,9 mmol/L in 10 mmol/L. Na raven glukoze vplivajo številni dejavniki in raznolike dnevne aktivnosti, zato se zgodi, da se raven glukoze občasno zniža pod 3,9 mmol/L ali naraste nad 10 mmol/L. Pomembno je, da tedaj ukrepamo pravočasno in pravilno.
Na povezavi boste našli Algoritem ukrepanja ob povišani vrednosti glukoze za preprečevanje diabetične ketoacidoze pri zdravljenju z inzulinsko črpalko, ki ga je pred kratkim izdelala skupina strokovnjakov iz KO za endokrinologijo, diabetes in bolezni presnove, UKC Ljubljana. Algoritem je namenjen za uporabo pri odraslih uporabnikih inzulinske črpalke. Za ukrepanje v primeru, kadar je uporabnik inzulinske črpalke otrok, se obrnite po navodila na Pediatrično kliniko.
>> Načrt ukrepanja ob hiperglikemiji (odrasli!)
⇒ PRENOS PODATKOV V CareLink - HITER VODIČ ZA POMOČ
Pred pregledom pri diabetologu nas pogosto pokličete pri prenosu podatkov in pripravi poročil. Pripravili smo vam kratka navodila kako to narediti preko računalnika ali neposredno v aplikaciji MiniMed™ Mobile. >> Povezava do vodnika
⇒ KAJ STORITI V PRIMERU, DA SMART GUARD™ NE DELUJE, KLJUB TEMU, DA JE VKLJUČEN?
Algoritem SmartGuard™ nenehno zbira in obdeluje podatke iz črpalke, ki jih nato uporablja pri samodejnem dovajanju inzulina. V primeru daljših odklopov ali ustavitev črpalke ti podatki niso na voljo, zato SmartGuard™ ne more delovati. V tem primeru uporabnik opazi, da na zaslonu nima modrega ščita, kljub temu, da je funkcija SmartGuard™ vključena. V seznamu za SmartGuard™ piše, da se posodablja aktivni inzulin. >> Možni vzroki in kaj storiti
⇒ NOVE IDEJE ZA MALICE
Včasih nam zmanjka navdiha za pripravo malic in se znajdemo v rutini enoličnih jedi. Odkrijte nove in zanimive recepte za malice, ki bodo morda prebudili vašo kuharsko ustvarjalnost. >> Povezava do receptov
⇒ PRIPRAVA POROČIL V APLIKACIJI MiniMed™ Mobile
Za vodenje zdravljenja z inzulinsko črpalko vaš diabetolog in FIT edukator potrebujeta vpogled v podatke iz črpalke. Najbolj preprost način izmenjave podatkov omogoča povezava s ambulanto, preko katere zdravnik neposredno dostopa do vaših podatkov, seveda z vašim dovoljenjem. Aplikacija MiniMed™ Mobile pa omogoča, da poročila pripravite in posredujete zdravniku tudi neposredno iz aplikacije. >> Navodila za pripravo poročil v aplikaciji MiniMed™ Mobile
⇒ ALI LAHKO V SmartGuard™ DODAM KOREKCIJO? ODGOVOR: DA, LAHKO
Funkcija SmartGuard™ samodejno dovaja bazalne odmerke inzulina in samodejne korekcije. Kadar želite sami dodati korekcijo, lahko to naredite tudi v primeru vključene funkcije SmartGuard™. V primeru visoke vrednosti glukoze ravnajte po navodilih zdravstvenega delavca. >> Korekcija v SmartGuard™
⇒ OTROK S SLADKORNO BOLEZNIJO V ŠOLI
Otroci s sladkorno boleznijo v šoli potrebujejo posebno pozornost, saj stres, aktivnosti in obroki vplivajo na njihovo zdravje in šolsko delo. O vodenju sladkorne bolezni otroka in pomembnosti sodelovanja šole, staršev, spremljevalcev in zdravstvenih strokovnjakov, smo govorili v oddaji Pogovori. V oddaji so sodelovale izkušene strokovnjakinje: prof. dr. Nataša Bratina in ga. Andreja Čampa, Pediatrična klinika v Ljubljani, ga. Majda Zaveršnik Puc, ravnateljica OŠ Šoštanj, ter ga. Bernarda Medved, spremljevalka otrok v šoli in vrtcu. >> Povezava do posnetka pogovorov
⇒ PREOBLIKUJTE SVOJE RAZMIŠLJANJE: ČIGAVA JE KRIVDA?
Običajno in naravno je, da nečemu (ali nekomu) drugemu pripišemo krivdo, kadar stvari ne gredo po naših načrtih. Če ste zamudili v službo, je to zato, ker so bile na cesti ovire; če niste pravočasno oddali domače naloge, je to zato, ker je mama vztrajala, da ste konec tedna pospravljali sobo; če ste zavili v nasproti vozeči avto, je to zato, ker vam je glava sopotnika zakrivala pogled. Medtem ko so nekateri ljudje nagnjeni k temu, da krivijo vse, razen sebe, drugi počnejo ravno nasprotno.
Se vam sliši znano? >> Več v prispevku
⇒ KJE LAHKO PRIDOBITE PODATEK O DATUMU NASLEDNJEGA DVIGA MATERIALA?
Pogosti vprašanji, ki ju naslovite na nas sta: "Kdaj lahko dvignem potrošni material?" in "Ali moja naročilnica še velja?". Ob vsakem prevzemu materiala vam izdamo dokument, na katerem najdete oba omenjena podatka. Do podatka o zadnjem dvigu materiala pa lahko dostopate tudi preko spletne strani ZZZS, kjer izberete eno od dveh možnosti Vpogled v moje podatke
>> Kako je videti dokument s podatki
⇒ NOVO - InsulinSaver: PREPROSTO MERJENJE TEMPERATURNE OKOLICE, KJER HRANITE INZULIN
InsulinSaver se namesti k inzulinu (npr. v torbico, hladilnik ...). Če temperatura preseže +30 °C, lučka na napravi utripa rdeče, pri temperaturi nižji od +2 °C, pa lučka utripa modro. >> Več informacij
⇒ GLUKOZNI SENZORJI GUARDIAN™- POGOSTA VPRAŠANJA IN PREDLOGI ZA RAVNJANJE
Možni vzroki posodabljanja senzorja, izgube signala, krajšega delovanja senzorja - z razlago in predlogi za preventivno ukrepanje. >> Povezava do vsebine (pdf)
⇒ VIDEO - PRIKAZ NAMESTITVE GLUKOZNEGA SENZORJA GUARDIAN™ 4
Prikaz priprave in postopka namestitve glukoznega senzorja Guardian™ 4 pri uporabi sistema inzulinske črpalke MiniMed™ 780G . >> Povezava do YouTube videa
⇒ SKLADNOST APLIKACIJ S PAMETNIMI TELEFONI
Preverite skladnost vašega pametnega telefona z aplikacijama MiniMed Mobile® in MiniMed® Connect, ki se uporabljata pri uporabi sistema MiniMed® 780G. Stran je v angleškem jeziku. >> Povezava do spletne strani
POMEMEBNO: na telefonu izključite možnost samodejne posodobitve programske opreme, ker ta lahko povzroči (začasno) nedelovanje aplikacij.
⇒ SEZNAM PRIPOMOČKOV ZA POTOVANJA IN POČITNICE
Že delate seznam za počitnice? So na seznamu tudi vsi pripomočki za sladkorno bolezen?
S pomočjo priročnega seznama bo načrtovanje vašega oddiha lažje, zaloge potrošnega materiala pa primerne. >> Povezava do počitniškega seznama
⇒ POMEMBNO: POŠILJANJE GLUKOZNIH SENZORJEV POLETI
Obveščamo vas, da zaradi poletnih visokih temperatur vsa petkova naročila glukoznih senzorjev do konca avgusta odpremljamo ob ponedeljkih. To velja tudi za morebitne glukozne senzorje. Hvala za razumevanje.
⇒ KATERE FUNKCIJE SISTEMA MINIMED™ 780G SO NAJPOGOSTEJE V UPORABI?
V kratki tabelici vam predstavljamo seznam in dostop do nekaterih pogosto uporabljenih funkcij sistema. >> Dostop do pogostih funkcij
⇒ SEZNAM PRIPOMOČKOV ZA POTOVANJA IN POČITNICE
Zimske počitnice so za nami, pred nami pa prvomajske in seveda poletne, ki jih mnogi že težko čakamo - zima si je letos vzela malce več časa.
Kako potekajo vaše priprave na pot? Imate torbo za pripomočke ves čas pripravljeno ali jo polnite zadnji hip, z eno nogo med vrati? Vas je na potovanju kdaj presenetila nenačrtovana menjava senzorja ali infuzijskega seta? Ste imeli s seboj rezervo?
Pripravili smo priročen seznam, s pomočjo katerega bo načrtovanje vašega oddiha lažje. >> Seznam za na pot
⇒ RAVNANJE V PRIMERU ZDRAVSTVENE PREISKAVE
Črpalke, oddajnika ali senzorja ne izpostavljajte opremi za slikanje z magnetno resonanco, napravam za diatermijo ali drugim napravam, ki ustvarjajo močna magnetna polja (na primer rentgensko slikanje, CT-slikanje ali druge vrste sevanja). >> Kako se pripraviti na preiskavo
⇒ ČUJEČNOST PRI ŽIVLJENJU S SLADKORNO BOLEZNIJO
Učenje in vključevanje prakse pozornosti v življenje lahko prinese nekaj miru, spokojnosti in samozavesti. >> Kaj je čuječnost in njene prednosti
⇒ KAKO SPREMENIMO NASTAVITVE PRI MINIMED™ 780G
Ob kontrolnem pregledu poročil iz črpalke se diabetolog včasih odloči za spremembo katere od nastavitev, da lahko s sistemom dosegate še boljše rezultate. Nastavitve za ciljno glukozo, OH razmerje in čas aktivnega inzulina si oglejte na povezavi: >> Navodila za spremembo nastavitev
⇒MAKSIMUM SAMODEJNIH KOREKCIJ PRI MM 780G IN POSLEDIČEN IZKLOP LE-TEH
Algoritem sistema MiniMed 780G ima številne varovalne omejitve, ki ščitijo uporabnika pred visokimi in nizkimi sladkorji. >> Kdaj se izklopijo samodejne korekcije?
⇒ NIHANJE KRVNEGA SLADKORJA OB MENSTRUACIJI
Hormonske spremembe vplivajo na ženske ne glede na to, ali imajo sladkorno bolezen ali ne. Pri sladkorni bolezni tipa 1 pa lahko vplivajo tudi na raven glukoze v krvi in posledično na odmerjanje inzulina. >> Povezava do prispevka
⇒ 8 NAČINOV ZA ZMANJŠANJE STRESA PRI SLADKORNI BOLEZNI
Prepoznajte svoje sprožilce stresa, vadite (tudi pozitivno razmišljanje), sprostite se, pogovarjajte se in si vzemite čas zase. >> Poglejmo stresu v oči
⇒ SISTEM MINIMED™ 780G ODSLEJ BREZ UMERJANJA
Z uporabo novega oddajnika in novih senzorjev GuardianTM 4 s sistemom MiniMedTM 780G nič več zbadanja v prste! >> Več o tem …
⇒ MENJAVA INFUZIJSKEGA SETA - NOV VIDEO
Posneli smo nov video prikaz menjave infuzijskega seta - oglejte si ga na spodnji povezavi in morda shranite za osvežitev, če jo boste potrebovali. >> Menjava infuzijskega seta (video, 7 min)
⇒ VAS JE KDAJ MED SESTANKOM ALI V ŠOLI ZMOTILO OPOZORILO SENZORJA ČRPALKE?
Opozorila senzorja je mogoče za določen čas utišati. >> Kako utišam opozorila senzorja?
⇒ MENJAVA BATERIJE ZA INZULINSKO ČRPALKO
Baterija je osnovni vir energije za delovanje inzulinske črpalke. Spremljanje stanja napolnjenosti baterije je ena pomembnih nalog uporabnika. Naj vas ne preseneti sredi noči. >> Ikone za baterijo na MiniMed 780G
⇒ SAMOSTOJNI SISTEM ZA NEPREKINJENO MERJENJE BREZ ZBADANJA V PRSTE, SISTEM GUARDIAN™ 4
Predstavljamo vam sistem GuardianTM 4, ki ne potrebuje umerjanja, podatke meritev glukoze v medceličnini pošilja direktno v pametni telefon in v CareLinkTM Personal, kjer so na voljo zdravniku ali svojcem (če se uporabnik s tem strinja).¸ Preprosto, kot je le mogoče! >> Več o sistemu Guardian 4
⇒ EDUKATOR NA DEŽURNEM TELEFONU
Edukatorji Damijana, Lili, Ervin in Polona poskrbimo, da na edukaciji medicinskega pripomočka pridobite čim več tehničnega znanja in smo vam na voljo za vsa vaša vprašanja in nasvete. >> Edukator v službi in doma
⇒ UPORABA ZAČASNEGA CILJA PRI MINIMED™ 780G
Začasni cilj nastavimo za določeno časovno obdobje, kadar obstaja povečana verjetnost za nizek krvni sladkor, na primer med telesno vadbo. >> Kako in kdaj uporabimo začasni cilj
⇒ ZGODOVINA ALARMOV PRI RAZLIČNIH ČRPALKAH
Črpalka v svoji zgodovini shranjuje vsa dogajanja v črpalki, v posebnem meniju pa tudi vse alarme, ki se sprožijo. Zgodovino alarmov redno preverjajmo. >> Kje v meniju najdemo zgodovino alarmov
⇒ ZAKAJ NI DOBRO VNAŠATI "LAŽNIH" OH
»Lažni« OH so tisti, ki jih uporabnik vnese z namenom, da črpalka doda odmerek inzulina za pokritje obroka, v resnici pa hrane ni zaužil. Vnašanje lažnih OH povzroči začaran krog ne optimalnega delovanja algoritma. >> Kaj se zgodi ob vnosu "lažnih" OH
⇒ NA POČITNICE S SLADKORNO
Sladkorna bolezen ne sme biti razlog za pomisleke, dvome, skrbi in strahove, da ne bi potovali in počitnikovali v kakšnem bolj odročnem kraju. Če pot dobro načrtujete in se nanjo pripravite, je skrb odveč. >> Priprave na počitnice
⇒ POGOVORI Z GOSTI: "JAZ IN SLADKORNA BOLEZEN"
Oglejte si posnetek pogovora o izzivih in psiholoških težavah, ki jih najpogosteje opazimo pri otrocih in mladostnikih s sladkorno boleznijo. Kako jih prepoznati in kako pristopiti, kadar se z njimi srečamo, kakšen je strokoven pogled na težave in kakšne so izkušnje iz prakse, ki včasih največ štejejo. >> Hop na posnetek
⇒ ALI LAHKO STRES POVZROČI VISOK KRVNI SLADKOR?
Splošno znano je, da lahko določena hrana, bolezen in pomanjkanje gibanja zvišajo raven glukoze v krvi. Še en dejavnik, ki lahko zviša raven glukoze v krvi, pa je stres. >>Kako stres povzroči porast krvnega sladkorja in kaj lahko storimo glede tega? >> Stres in krvni sladkor
⇒ PRESKUSITE VIRTUALNI SISTEM MINIMED 780G
Prehod na zdravljenje s sistemom MiniMed™ 780G vključuje obdobje tehničnega učenja uporabe pripomočka, priklop na sistem in spremljanje pri uporabi. Za občutek lahko potipkajte po virtualnem sistemu MiniMed™ 780G. >> Virtualni sistem MiniMed™ 780G
⇒ NEKAJ DEJSTEV O MAŠČOBI V HRANI
Ogljikovi hidrati neposredno vplivajo na raven glukoze in zato zahtevajo prilagoditev odmerka inzulina. Toda, ali ste vedeli, da na raven glukoze vplivajo tudi maščobe?
Ko zaužijete maščobe, te lahko vplivajo na glukozo v krvi po obroku in zmanjšajo občutljivost celic na inzulin. >> Maščobe v hrani
⇒ MLADOSTNIŠKA LETA S SLADKORNO BOLEZNIJO
Mladostniška leta niso sprehod po parku. Če si mladostnik/ca, je morda tvoje življenje trenutno polno sprememb (da, o tem nihče ne želi govoriti), spremljanja modnih trendov, premikanja meja pravil glede izhodov, pogajanj o hišnih opravilih in šolskega učenja.
K naštetemu dodaj še skrb za sladkorno bolezen in že tako zapleteno obdobje tvojega življenja se lahko še bolj zaplete. >> Mladostništvo s SB tipa 1
⇒ STARANJE IN SLADKORNA BOLEZEN
Proces staranja na različne načine vpliva na naše telo. Vpliva lahko na vid, oživčenje, kostno in mišično maso. Naši cikli spanja so spremenjeni in naš imunski sistem postane bolj občutljiv.
Vse te spremembe, ki so del normalnega procesa staranja, lahko močno vplivajo na obvladovanje sladkorne bolezni. >> Staranje in SB
⇒ TELESNA VADBA IN INZULINSKA ČRPALKA
Telesna aktivnost bi morala biti/postati eden pomembnejših vidikov našega življenja. Ima številne pozitivne vplive na naše telo in duha. S pomočjo telesne aktivnosti lahko tudi bolje obvladujemo krvni sladkor. Kako varno izvajati telesno vadbo in ob tem ohraniti vrednosti sladkorja v ciljnem območju? Napotki so prirejeni uporabi sistema MiniMed™ 780G. >> Telesna aktivnost z MiniMed™ 780G
⇒ NAMIGI ZA UPORABO SISTEMA MINIMED™ 780G
Najpomembnejši napotki v nekaj prikazih. Medtronic je pripravil ključna pravila in napotke, ki omogočajo kar najboljšo izkušnjo pri uporabi sistema MiniMed™ 780G. Oglejte si jih na povezavi. >> MiniMed 780G - Triki in namigi
⇒ LENNYJEVA VESELA KNJIŽICA ZA OTROKE!
Dragi otroci, levček Lenny je za vas pripravil nekaj zanimivi izzivov. Knjižico natisnite in se pozabavajte z njimi. >> Hop na knjižico
⇒ STE SE KDAJ VPRAŠALI, KAJ LAHKO VIDITE NA IZPISIH IZ ČRPALKE?
Izpis podatkov iz inzulinske črpalke je pomembno orodje za vašega zdravnika. Iz njega lahko razbere, kako je urejena vaša glikemija in s katerimi izzivi se srečujete pri uporabi inzulinske črpalke. Izpisi pa niso namenjeni le zdravniku - tudi sami lahko vidite marsikaj. >> Kaj prikazuje izpis CareLink ...
⇒ VAS ZANIMA, KAKO DELUJE NEPREKINJENO MERJENJE?
Sistem za neprekinjeno merjenje glukoze, s pomočjo tankega senzorja dan in noč meri ravni glukoze v medcelični tekočini tik pod kožo. Kratek video prikazuje osnove o neprekinjenem merjenju, kaj je glukoza s senzorja in zakaj lahko v določenih obdobjih opazite večje razlike med glukozo, izmerjeno s senzorjem ter glukozo, izmerjeno z merilnikom. >> Video prikaz neprekinjenega merjenja
⇒ VIDEO PRIKAZ PRITRDITVE GLUKOZNEGA SENZORJA
Med uporabo senzorja je pomembno, da zagotovimo, da se elektroda v podkožju ne premakne (ne izvleče). Za menjavo senzorja si je dobro vzeti čas in ga čvrsto pritrditi na kožo. Z dobrim pritrjevanjem zagotovimo, da se po vstavitvi elektroda v podkožju ne premika in senzor dobro deluje. >> Vstavitev in pritrditev senzorja
⇒ MENJAVA MEST VSTAVITVE SETA IN SENZORJA
Za dovajanje inzulina preko infuzijskega seta in za merjenje glukoze v medceličnini je pomembna redna in pravilna menjava mest vstavitve. Oglejte si nekaj preprostih trikov. >> Preprost način menjave mest vstavitve
⇒ POSODOBITEV OPERACIJSKEGA SISTEMA TELEFONA LAHKO VPLIVA NA DELOVANJE APLIKACIJ!
Razvijalci programske opreme pametnih telefonov le-to občasno posodobijo. Razvijalci aplikacij sledijo posodobitvam in kmalu za tem posodobijo tudi aplikacije. V vmesnem času se lahko zgodi, da aplikacije ne delujejo. >> Video navodilo za izklop posodobitev
⇒ KAJ JE NEPREKINJENO MERJENJE GLUKOZE IN KAKO DELUJE?
Ali ste vedeli? >> Klik na razlago
⇒ SKRBIMO ZA "ZDRAVJE" SENZORJA ZA MERJENJE GLUKOZE
Dobro delovanje senzorja je pomemben del dobre uporabe inzulinske črpalke. >> Triki in nasveti za dobro uporabo senzorja
⇒ NAJPOGOSTEJŠA VPRAŠANJA IN ODGOVORI
Na 24-urnem dežurnem telefonu smo vam na voljo za pomoč in vprašanja pri uporabi inzulinske črpalke že več kot 20 let. Tokrat vam, v obliki vprašanj in odgovorov, predstavljamo vsebine, po katerih nas v zadnjih mesecih pogosteje sprašujete. >> Pogosta vprašanja in odgovori
⇒ PRIHAJA POLETJE - NE POZABIMO NA PRIPRAVE
Daljši in toplejši dnevi, vedno močnejši sončni žarki in bližajoč se zaključek šolskega leta so zanesljiv napovednik, da se bliža poletje. Tudi letos vam v branje pošiljamo koristne napotke, da bo vaše poletje kar se da prijazno do vaših sladkorjev. >> Priprave na počitnice
⇒ VPRAŠALNIK O ZADOVOLJSTVU - REZULTATI
Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste z nami delili svoje mnenje o naši storitvah. Odzvalo se vas je kar 135! Na povezavi vam predstavljamo rezultate in vam sporočamo, da že načrtujemo jesenske aktivnosti. Potrudili se bomo, da vam ponudimo čim več vsebin, ki jih želite. >> Rezultati vprašalnika
⇒ KAKO S PRAVILNO PREHRANO DO UREJENE GLIKEMIJE
Diplomirana medicinska sestra Katarina Peklaj iz Kliničnega oddelka za endokrinologijo in presnovne bolezni UKC Ljubljana je govorila o pomenu štetja ogljikovih hidratov in o vplivu beljakovin, maščob in časa obrokov na krvni sladkor. Omenila pa je tudi vpliv ketonske in drugih diet na sladkorno bolezen. >> S pravilno prehrano ... posnetek
⇒ ZANKE IN UGANKE - BAZALNI ODMERKI, BOLUSI, KETONI IN ŠE KAJ
Prof. dr. Nataša Bratina iz Pediatrične klinike UKC Ljubljana nam je razložila, kaj je potrebno za dobro samovodenje sladkorne bolezni ob uporabi omenjenih tehnologij, kaj pomeni TIR (oziroma čas v ciljnem območju) ter omenila tudi nekatere izzive, s katerimi se srečujete uporabniki teh medicinskih pripomočkov. >> Zanke in uganke ... posnetek
⇒ KO NOVA TEHNOLOGIJA NASLOVI STARE TEŽAVE
Asist. dr. Aleš Skvarča, se je v predavanju posvetil predvsem merjenju glukoze s sistemi za neprekinjeno merjenje, novostim pri zdravljenju z zaprto zanko in psihološkemu vidiku dolgoletnega življenja s sladkorno boleznijo. >> Ko nova tehnologija ... posnetek
⇒ SKLADNOST MED PRIPOMOČKI
Ob klicih na dežurni telefon nas pogosto vprašate ali lahko svoj novi pripomoček (na primer oddajnik Guardianl Link 3) uporabljate s starim, ki ga imate še shranjenega doma (na primer s staro črpalko Veo). Pripravili smo prikaz skladnosti med različnimi pripomočki, da se boste lažje orientirali. >> Skladni pripomočki
⇒ IZTEK NAROČILNIC IN DRUGE INFORMACIJE
Pogosto nas pokličete tudi zaradi drugih pomembnih informacij, ki jih potrebujete pri uporabi svojega medicinskega pripomočka: iztek naročilnic, naročilo potrošnega materiala, odpiralni čas naše trgovine, nasvet v zvezi z uporabo pripomočka, da nas pohvalite ali pograjate.
Na povezavi so na enem mestu zbrani vsi kontaktni podatki in možne poti do nas oziroma do informacij, ki jih potrebujete.Želimo vam kar najboljšo uporabniško izkušnjo, zato vas vabimo, da predloge izboljšav na tem področju zapišete v anketo, ki jo v tokratnem TINu. >> Možnosti stika z nami
⇒ NEGA KOŽE PRI UPORABI INFUZIJSKIH SETOV IN SENZORJEV - Najpogostejši vzroki in preprečevanje
Uporabniki črpalke ali senzorja se občasno srečate s težavami s kožo na mestu vstavitve senzorja ali kanile infuzijskega seta. Uspešna uporaba inzulinske črpalke in sistema za neprekinjeno merjenje glukoze zahteva skrbno rokovanje s pripomočki, izbiro primernih mest vstavitve, dosledno nego kože in redne posvete z diabetologom. Prispevek je povzet po odličnem članku izr. prof. dr. Nataše Bratina. >> Več ...
⇒ SISTEM MINIMED 670G, PREDSTAVLJAMO VAM SOFIJO
Medtronic je za uporabnike sistema pripravil kratke video prikaze nekaterih pomembnih funkcij sistema MiniMed™ 670G: Kaj je funkcija samodejnega načina delovanja AutoMode in kako deluje, Bolus s pomočjo računala Bolus Wizard, Varni bazalni inzulin, Ustavitev dovajanja in izhod iz samodejnega načina AutoMode. Vabljeni k ogledu! >> Več ...