Arhiv prispevkov

Uporaba kombiniranega in podaljšanega bolusa v prazničnem času

Praznovanja večino izmed nas postavljajo pred zanimive kulinarične izzive… Nekaterim se lahko izognemo z domišljenim izborom in pripravo hrane, drugim s premišljenim polnjenjem krožnika. Če imamo sladkorno bolezen in jo vodimo s pomočjo inzulinske črpalke, pa se z izzivi lahko spoprimemo tudi z uporabo različnih oblik bolusov. Podaljšani bolus omogoča enakomerno dovajanje bolusa v daljšem časovnem …

Uporaba kombiniranega in podaljšanega bolusa v prazničnem času Preberi več »

Kako na vodenje sladkorne bolezni vplivajo prehlad, gripa ali druga okužba

Ob bolezni telo sprošča hormone, ki vzpodbudijo večje izločanje glukoze iz jeter, kar posledično pomeni porast glukoze v krvi, tudi do nevarno visokih vrednosti! Ob pomoči zdravnika naredimo načrt ukrepanja v primeru bolezni še preden zbolimo. Načrt ukrepanja v primeru bolezni Vsake štiri ure izmerimo glukozo v krvi in ketone v urinu, predvsem pred obroki …

Kako na vodenje sladkorne bolezni vplivajo prehlad, gripa ali druga okužba Preberi več »

Ravnanje s pripomočki za samokontrolo pozimi

Zelo nizke temperature lahko povzročijo nedelovanje merilnika glukoze v krvi in poškodujejo testne lističe. Nizke temperature niso razlog, da bi naslednjih nekaj mesecev obsedeli pred domačim ognjiščem. Primerno oblečeni se zato pogosto raje, sploh ob sončnem vremenu, radi odpravimo ven, bodisi  gremo v družbo, na sprehod ali pa si izberemo drugo aktivnost. Vse, kar moramo upoštevati je, da …

Ravnanje s pripomočki za samokontrolo pozimi Preberi več »

Dobro pokrivanje kostanja

Jesen je čas, ko nam narava ponuja svoje plodove, med njimi tudi okusen kostanj, ki ga lahko vključujemo v pripravo različnih jedi, kot so priloge, pireji, nadevi, ali pa ga pojemo kar tako, kuhanega ali pečenega. Kuhan kostanj je po okusu precej drugačen od pečenega, vendar je bolj priporočljiv za nekoga, ki ima težave s …

Dobro pokrivanje kostanja Preberi več »

Webinar: Preventiva PZP in oskrba ran v socialnovarstvenih zavodih

Datum: 22. oktober 2024 Predavatelji: Slavko Bolčevič, mag. jav. upr., dipl. zn., VDC Tončke Hočevar, Ljubljana Irena Špela Cvetežar, mag. zn., UKC Ljubljana Nataša Slejko, dipl. m. s., DSO Nova Gorica Patricia Uzar, ZT, Zaloker & Zaloker d.o.o. doc. dr. Neža Majdič, dr. med., URI Soča Melita Grumerec, ZT, Zaloker & Zaloker d.o.o. POVEZAVA:  >> …

Webinar: Preventiva PZP in oskrba ran v socialnovarstvenih zavodih Preberi več »

Odlepljanje senzorjev lahko omilimo z dobro pripravo

Prilagamo nekaj praktičnih informacij glede pritrditve senzorja, ki vam bodo morda v pomoč v toplih dneh, na počitnicah ter v primerih telesne aktivnosti. Nasveti pred vstavitvijo senzorja: Senzorja ne vstavljajte pred prhanjem, kopanjem ali športno aktivnostjo. Po vstavitvi senzorja Obliži so termoaktivni, kar pomeni, da potrebujejo nekaj ur, da se na toploti kože optimalno prilepijo. …

Odlepljanje senzorjev lahko omilimo z dobro pripravo Preberi več »

Scroll to Top